φωτο επάνω: κ. Λιντίγια Κούτς, κ. Μίλο Τζουκάνοβιτς (Προέδρος Μαυροβουνίου), κ. Κατερίνα Σακελλαροπούλου, κ. Παύλος Κοτσώνης
Την πρώτη επίσημη επίσκεψη στην Αθήνα πραγματοποίησε ο Πρόεδρος του Μαυροβουνίου κ. Μίλο Τζουκάνοβιτς, ολοκληρώνοντας μία σειρά από κορυφαίες επαφές και πρωτοβουλίες υψηλού συμβολισμού.
Ο κ. Τζουκάνοβιτς συνάντησε την Πρόεδρο της Δημοκρατίας, κ. Κατερίνα Σακελλαροπούλου, τον Πρωθυπουργό, κ. Κυριάκο Μητσοτάκη, τον Πρόεδρο της Βουλής, κ. Κωνσταντίνο Τασούλα και τον Δήμαρχο Αθηναίων, κ. Κώστα Μπακογιάννη.
![Δρ. Βασίλης Γ. Αποστολόπουλος, κ. Καλλιρρόη-Δανάλη Αποστολοπούλου, κ. Λιντίγια Κούτς, κ. Μίλο Τζουκάνοβιτς,](https://opinionleader.gr/wp-content/uploads/2022/03/Milo-Tzoukanobits-Lintigia-Kouts-Kallirroh-Apostolopoulou-Basilhs-Apostolopoulos.jpg)
Επίσημο δείπνο προς τιμήν του Προέδρου του Μαυροβουνίου παρέθεσε στο Προεδρικό Μέγαρο, η Πρόεδρος της Δημοκρατίας κ. Κατερίνα Σακελλαροπούλου.
![Το επίσημο δείπνο στο Προεδρικό Μέγαρο](https://opinionleader.gr/wp-content/uploads/2022/03/proedriko-Megaro.jpg)
Επίσης, γεύμα προς τιμήν του Προέδρου παρέθεσε ο Επίτιμος Πρόξενος του Μαυροβουνίου, Δρ. Βασίλης Γ. Αποστολόπουλος, που φιλοξένησε όλη την αποστολή σε κεντρικό εστιατόριο της Αθήνας με θέα την Ακρόπολη.
![Δρ. Βασίλης Γ. Αποστολόπουλος, κ. Μίλο Τζουκάνοβιτς](https://opinionleader.gr/wp-content/uploads/2022/03/Basilhs-Apostolopoulos-Milo-Tzoukanobits.jpg)
Δείτε επίσης: