Ο Σταμάτης Σπανουδάκης παρουσιάζει το έργο του για πρώτη φορά στην ελληνική τηλεόραση, το Σάββατο 11 Δεκεμβρίου στις 22:00 στο «Σπίτι με το MEGA».
Ο σπουδαίος δημιουργός Σταμάτης Σπανουδάκης έχει ετοιμάσει μία βραδιά με συνθέσεις – σταθμούς από την πορεία του αποκλειστικά για τους τηλεθεατές του MEGA.
Την ημέρα των γενεθλίων του ο Σταμάτης Σπανουδάκης μας θυμίζει τις μελωδίες του, τις άφθαρτες στον χρόνο. Μαζί με εξαιρετικούς καλλιτέχνες, με τους οποίους έχει συνεργαστεί, παρουσιάζει διαχρονικές επιτυχίες όπως: «Κύματα», «Θάλασσα», «Ζει και βασιλεύει», «Το adagio της θάλασσας», «Στην αυλή του βασιλιά», «Πάμε για άλλες πολιτείες», «Έφυγες νωρίς», «Σήμερα», «Γιορτή» και «Ποιος μπορεί».
![Γιάννης Πάριος - Ελένη Βιτάλη - Ελευθερία Αρβανιτάκη - Γλυκερία](https://opinionleader.gr/wp-content/uploads/2021/12/Giannhs-parios-Elenh-Bitalh-Eleutheria-Arbanitakh-Glykeria.jpg)
Στη σκηνή θα βρεθούν με τον Σταμάτη Σπανουδάκη η Ελευθερία Αρβανιτάκη, η Ελένη Βιτάλη, η Γλυκερία, ο Μανώλης Μητσιάς καθώς και η μόνιμη πλέον συνεργάτιδά του, Αθηνά Χιώτη, για να μας ταξιδέψουν στο μοναδικό έργο του συνθέτη και στιχουργού.
Special guest ο Γιάννης Πάριος, σε μία σύμπραξη που θα μας καθηλώσει. Ο σολίστ του μπουζουκιού Μανώλης Καραντίνης και του βιολιού Κυριάκος Γκουβέντας, καθώς και η χορωδία «Μελωδοί» βάζουν το δικό τους αίσθημα στην ξεχωριστή βραδιά.
Το πρόγραμμα παρουσιάζει η Ρούλα Κορομηλά, συντροφεύοντας τον καλό της φίλο σε αυτή την υπέροχη αναδρομή.
![Ρούλα Κορομηλά](https://opinionleader.gr/wp-content/uploads/2021/12/Roula-Koromhla.jpg)
Μια μουσική βραδιά γεμάτη μελωδίες, αναμνήσεις και εικόνες με άρωμα Ελλάδας έρχεται το Σάββατο 11 Δεκεμβρίου στο «Σπίτι με το MEGA».
Δείτε επίσης: